همایش بین المللی اقتصادی-بازرگانی اسلواکی با حضور ۲۰ کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران در شهر براتیسلاوا پایتخت اسلواکی برگزار شد.

همایش بین المللی اقتصادی – بازرگانی اسلواکی با حضور ۱۸۰ شرکت کننده از ۲۰ کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران در شهر براتیسلاوا پایتخت اسلواکی برگزار شد.

در دومین روز حضور هیئت اتاق بازرگانی یاسوج در اسلواکی هیئت اتاق یاسوج در slovk matchmaking fair Bratislava 2018 که به ابتکار سازمان سرمایه گذاری اسلواکی (SARIO) برگزار شده بود شرکت کرد.
در افتتاحیه این نشست که صبح روز سه شنبه در محل هتل براتیسلاوا  برگزار گردید، مولایی سفیر جمهوری اسلامی ایران آقای ، کیانی پور رئیس اتاق معین بازرگانی ایران و اسلواکی و رئیس کمیته مشترک بازرگانی ایران و اسلواکی ، پیرموذن عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران، رازقی رئیس اتاق  شیراز، تیزهوش تابان رئیس اتاق رشت، مقامات سفارت و اعضای هیئت اتاق یاسوج حضور داشتند.
در این همایش که با حضور مقامات اسلواکی برگزار شد در مورد ظرفیت های کشور اسلواکی و سرمایه گذاری مشترک با دیگر کشورها ، قوانین و مقررات سرمایه گذاری،  مبادلات کالا و … صحبت شد.
بعد از همایش شرکت کنندگان در این برنامه که ۲۵۰شرکت از ۲۰ کشور جهان بود در جلسات b2b حضور پیدا کردند.
اعضای هیئت ایرانی که در قالب شرکت های فعال در حوزه های مختلف کشاورزی، صنایع تبدیلی، بسته بندی، سرمایه گذاری، صنایع پایین دستی نفت و گاز،  صنایع غذایی ، بانک و بیمه و … با طرف  های تجاری خود در مذاکرات تجاری و b2b شرکت کردند.
دراین رویدادها چندین شرکت اروپایی ابراز تمایل به همکاری با طرف ایرانی کردند که بیشتر این همکاری ها در زمینه نهاده های کشاورزی ، صنایع غذایی ، صنایع تبدیلی و سرمایه گذاری بودند.
این هیات اعزامی روز چهارشنبه در یک همایش تجاری – اقتصادی دیگر در شهر ترناوا نیز شرکت خواهد داشت.
حجم مبادلات ایران و اسلواکی حدود چهل میلیون یورو در سال است که با ایجاد همکاری های جدید پیش بینی می شود حداقل این رقم به دوبرابر افزایش یابد.